• Index
  •  » Hydepark
  •  » Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

#1 28-11-2012 18:29:13

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Witam!

Słuchajcie, a najlepiej czytajcie. Sprawa wygląda tak, przynajmniej z mojego punktu widzenia, że na strzelankach jest coraz mniej osób. Mowa tutaj o tych pospolitych, nie wyjazdach 5 dniowych i podobnych. Sam nie jestem jeszcze gotów, żeby się wybrać na coś większego, a to ze względu na ogromne braki w wiedzy, albo tak błahe jak brak odpowiedniego wyposażenia itp. po prostu jestem początkujący i najlepiej czuję się na tych małych, skromnych strzelankach gdzie jest kilkanaście osób. Tak jak ostatnia, którą bardzo dobrze wspominam - obrona wzgórza. Pamiętacie? Na pewno. Było kilka osób, nie powiem. Zasmakowałem tematu i chciałbym to powtórzyć. Jednak co się okazuje? Jest strasznie mała ilość osób, które chcą brać udział! Dlaczego? Przecież na forum jest tak wiele osób zarejestrowanych. Fakt faktem, sporo osób nawet nie ma jednego posta napisanego, a co z resztą? Może da się odświeżyć z nimi kontakt? Przypomnieć im o tym sporcie?
Osobiście czuję niedosyt, gdyż trochę kasy, jak zapewne każdy z Was zainwestowałem w repliki, ubiór i dodatki, a nie mogę tego wykorzystać tak jak należy. Tutaj zakończę przynudzanie i przejdę do rzeczy.

Za pewne jest wiele osób, które nawet nie mają pojęcia o istnieniu tego sportu, a swoją wiedzę na "strzelaniu pistoletami na kulki" opierają o pistolety za 10 zł w sklepie z zabawkami dla dzieci. Skąd takie wnioski? Ano stąd, że sam nie wiedziałem o istnieniu tego rodzaju sportu. Jak spore grono osób znałem jedynie paintball, ale nie zachęcał mnie przede wszystkim ze względu na to, iż markery niczego sobą nie reprezentowały prócz miotania kulkami na wzór palnych odpowiedników. Przypadkiem wpadłem na ASG. Spodobało mi się i dlatego chciałbym, aby ludzie zobaczyli, że prócz markerów, są również repliki wykonane w skali 1:1 i spotkania przypominające prawdziwe lub też fikcyjne, ale nadal realistycznie odwzorowane akcje z udziałem ludzi przypominających prawdziwych żołnierzy, a nie tylko stawiajacych na strzelanie do siebie farbą w strojach motocyklisty!
Już mówię do czego dążę. Po omówieniu tematu z kilkoma osobami z forum, a była to jedynie powierzchowna rozmowa , gdyż liczę, że osoby, które dopiero teraz się dowiedziały o temacie podają swoje własne pomysły i stworzymy coś, co przyciągnie uwagę nie jednej osoby z najbliższych okolic, która zakładam optymistycznie wstąpi do Nas i będziemy mogli poszerzyć Nasze grono.
Na wstępie wszystkiego, żeby nie być gołosłownym przedstawiam Wam plakat, który już został rozwieszony przez Chudego w swojej szkole i mnie w pięknych, radosnych i bogatych w atrakcję Kaletach.

OBRAZEK

Plakat, jak widać, jest prosty. Niesie przesłanie i to wszystko. Ale gdyby przyniósł efekt chociaż jednej osoby, która by się tym zainteresowała, to z pewnością byłbym za tym, aby kontynuować tę akcję robiąc na przykład stronę na popularnym serwisie na literkę F, gdzie można by zamieszczać wszelkiego rodzaju nowinki związane z ASG, filmiki, zdjęcia, które mogą przyciągać uwagę ludzi itp.


Teraz przejdę do zagadnienia, które na pewno każdemu się nasuwa na myśl "dobra, a pomyślałeś o tym jak ktoś przyjdzie na strzelankę zobaczyć jak to wygląda, ale nie będzie posiadał żadnej repliki?", tak się składa, że zamieniłem kilka pamiątek dzieciństwa na trzy strzelby M56AL, posiadam kilka pistoletów "lepszej jakości", ze dwie MP5 JG, które mógłbym pożyczyć na czas tej próbnej strzelanki osobnikowi zainteresowanemu. Oczywiście o ochronie oczu również pomyślałem. Wygrzebałem parę sztuk okularów, które spełniają funkcję ochronną. Mundur również mogę pożyczyć, gdyż z dpm'u mam chyba z 6 kompletów..więc nie jest to problem! A z pewnością Wy również macie repliki, których nie używacie, a z własnej dobrej woli moglibyście pożyczyć w ramach integracji :-).
Podchodzę do tego wszystkiego optymistycznie, gdyż dużo rzeczy optymizmem już załatwiłem, a przynajmniej tak mi się wydaje, więc myślę, że i tutaj może to zadziałać!


Temat jest otwarty, miło byłoby gdyby każdy miał jakieś swoje zdanie odnośnie tego czy to jest słuszne, czy chciałby wesprzeć ten pomysł, jeżeli tak, to w jaki sposób, jeżeli nie, to dlaczego. Dziękuję wszystkim za przeczytanie tego postu, mam nadzieję, że rozpocznę coś dobrego tym działaniem.

Offline

 

#2 28-11-2012 21:36:53

 Tofic

Admin

9257097
Skąd: Ciasna
Zarejestrowany: 22-05-2011
Posty: 336
Punktów :   
Broń główna: G36k
Dodatkowe wyposażenie: Nóż taktyczny
Tel.: 692-534-661

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Jeśli chcesz kogoś zainteresować powinieneś zwrócić uwagę na sam sport, bo my nie zapewnimy strzelanek w każda niedzielę i wyjazdów - ja pod tym rozumiem że mamy sprzęt i możliwości do organizacji jakiś imprez większych.

Jak chcesz to wstąp/załóż team i udzielaj się społecznie - WOŚP wśród ASG jest bardzo popularny (oczywiście za zgodą władz miasta i policji), jakieś imprezy większe typu dożynki (wystawiasz stoisko i się lansujesz)

+ za inicjatywę


http://img801.imageshack.us/img801/7569/bannerasg.jpg

Offline

 

#3 29-11-2012 10:29:36

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Pod tym stwierdzeniem miałem na myśli te strzelanki, które się odbywają co niedzielę. Ale być może faktycznie masz rację i zostało to źle ujęte i można się w tym dopatrzeć tego co napisałeś. Jednak zawsze można to wytłumaczyć osobie zainteresowanej biorąc poprawki na to, co zamieściłem na plakacie.
Wszystko jest dopiero w fazie przygotowawczej, więc mogą być drobne błędy itp.
Odnośnie wstąpienia do teamu, który organizuje wystawy i zachęca do tego, to jestem średnio nastawiony, ale nie dlatego, że coś robią źle, tylko dlatego, że oni rządzą się własnymi prawami i za pewne będzie bardzo ciężko coś zmienić. Pozostaje założenie własnej grupy, która chętnie by promowała ten sport, ale to wymaga czasu i przygotowania. Pomysł ciekawy i z pewnością się mu przyjrzę .

Offline

 

#4 30-11-2012 20:29:56

 kempus

Weteran

1317945
Skąd: Pawonków
Zarejestrowany: 31-05-2011
Posty: 281
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: M4A1 S.I.R.
Broń boczna: Beretta M-9
Dodatkowe wyposażenie: Bagnet M9

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Dobry pomysł Trochę by trzeba było tam dopisać kilka rzeczy których brakuje...
Ale jest spoko dużo ludzi wie o tym sporcie ale boi się zapytać lub dowiedzieć się czegoś więcej ale nie ma możliwości...
A my możemy w tym pomóc lub doradzić

Offline

 

#5 30-11-2012 21:17:42

 Chudy

Mod

2388044
Call me!
Skąd: Lubliniec 50°67'N, 18°69'E
Zarejestrowany: 30-05-2011
Posty: 768
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: RK 02
Dodatkowe wyposażenie: Łyżka i widelec :)
Tel.: 726-224-139

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

dokładnie Kempuś tylko czego tam jeszcze brakuje ?


--------------------------------------------------------------------------------
http://img716.imageshack.us/img716/9844/chudybanner.png

Offline

 

#6 30-11-2012 21:28:54

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Panowie, jak znajdę chwilkę czasu to odpiszę na Wasze posty! Dopiero wróciłem lawetą i nie mam mocy. Dziękuje za odpowiedzi i zainteresowanie tematem!

Offline

 

#7 06-12-2012 01:05:49

 krawat

Podpułkownik

3361277
Skąd: Lubliniec
Zarejestrowany: 01-06-2011
Posty: 211
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: swd/m4a1/m4a1 RAM RAP4 6mm
Broń boczna: beretta m9
Dodatkowe wyposażenie: bagnet;granaty itp
Tel.: 662526170

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

niech płacą za kulki. tzw. symboliczna opłatę  5 zł  wystrzela max 500 szt.

Offline

 

#8 06-12-2012 09:20:44

 kempus

Weteran

1317945
Skąd: Pawonków
Zarejestrowany: 31-05-2011
Posty: 281
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: M4A1 S.I.R.
Broń boczna: Beretta M-9
Dodatkowe wyposażenie: Bagnet M9

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Krawat ma rację...  Bo niektórzy mogą przyjść z nudów po strzelac się i to olać totalnie... I jak by było tak codziennie to byśmy na kulkach zbankrutowali...
No i ilość osób by musiała być ograniczona bo tyle replika nie mamy....

Offline

 

#9 06-12-2012 17:08:59

 krawat

Podpułkownik

3361277
Skąd: Lubliniec
Zarejestrowany: 01-06-2011
Posty: 211
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: swd/m4a1/m4a1 RAM RAP4 6mm
Broń boczna: beretta m9
Dodatkowe wyposażenie: bagnet;granaty itp
Tel.: 662526170

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

o paliwie  nie wspomnę nikt z nas nie jest szejkiem  ...

Ostatnio edytowany przez krawat (06-12-2012 17:21:31)

Offline

 

#10 08-12-2012 17:00:30

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

krawat napisał:

niech płacą za kulki. tzw. symboliczna opłatę  5 zł  wystrzela max 500 szt.

Głupi pomysł to nie jest, ale gdybym miał wszystkie dodatkowe informacje wypisać na tym skromnym plakacie, to chyba musiałby być dwustronny :-). Wszystko można ustalić na GG, poinformować o tym i tamtym. Jak będzie zainteresowany, to i tak przyjdzie.
No i z tym paliwem to rzecz oczywista jest, że nikt nikogo taszczyć na własnych kołach za darmo nie będzie. Chyba każdy to rozumie.

Offline

 

#11 15-12-2012 11:09:13

 zibi

Mod

3463121
Call me!
Skąd: Lubliniec
Zarejestrowany: 27-05-2011
Posty: 254
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: M4A1
Broń boczna: Beretta M9

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Witam
Pomysł ciekawy, choć nie specjalnie odpowiada mi dolna granica wiekowa. Czy na plakaty był jakiś odzew?


https://imagizer.imageshack.us/v2/400x55q90/539/1wm3L1.jpg

Offline

 

#12 15-12-2012 11:12:11

 Chudy

Mod

2388044
Call me!
Skąd: Lubliniec 50°67'N, 18°69'E
Zarejestrowany: 30-05-2011
Posty: 768
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC
Broń główna: RK 02
Dodatkowe wyposażenie: Łyżka i widelec :)
Tel.: 726-224-139

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

niestety nie było żadnego :\


--------------------------------------------------------------------------------
http://img716.imageshack.us/img716/9844/chudybanner.png

Offline

 

#13 15-12-2012 11:14:55

InSecT

Weteran

Zarejestrowany: 23-06-2011
Posty: 298
Punktów :   

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

a szkoda bo widać że nr z plakatów znikają ;/

Offline

 

#14 15-12-2012 12:36:27

 Vaco

Pułkownik

Skąd: Kalety
Zarejestrowany: 26-02-2012
Posty: 231
Punktów :   
Team: 1st RECON TEAM LUBLINIEC

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

zibi napisał:

Witam
Pomysł ciekawy, choć nie specjalnie odpowiada mi dolna granica wiekowa. Czy na plakaty był jakiś odzew?

Sugerowałem się wiekiem, który jest najczęściej proponowany jako minimalny. Tak też wpisałem. Chudy napisał, że nie było żadnej odpowiedzi, a co za tym idzie, należałoby zrobić więcej tych plakatów i rozmieścić je w strategicznych punktach jak dworce (tablice ogłoszeń) gdzie jest duże zagęszczenie osób, które czekają na transport i chociażby z nudów przeczytają. Być może ten pomysł się sprawdzi.
Projekt mam dalej u siebie w formie roboczej, więc mogę zmienić co potrzeba! Plakaty mogę wydrukować w większym nakładzie i z inną treścią, tylko proszę o informację odnośnie tego co ma być tam zmienione.
Niedługo także planuję okleić dwa samochody, jeden przeznaczony do sklepu, drugi właśnie planuję przeznaczyć na reklamę ASG. Może akurat się uda, trzeba próbować Panowie!

Offline

 

#15 26-12-2012 14:25:41

 Oskar700012

Pułkownik

41707816
Skąd: Lubliniec
Zarejestrowany: 25-02-2012
Posty: 240
Punktów :   -1 
Team: (Brak)
Broń główna: AK74S
Broń boczna: Nieprane skarpetki
Dodatkowe wyposażenie: Dobre chęci
Tel.: +48668073001

Re: Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Można też zareklamować to w gimnazjach i podstawówkach z tym że do 16 roku życia by używali tych słabych karabinków z ABS'u co mają około 150-280fps, jak im się spodoba to po 16 roku życia dołączom sie do was , może nie będą efekty natychmiast ale w przyszłości będziecie mieli następców w tym sporcie, moim zdaniem trzena ich zarazić tym bakcylem bu ASG nie poszło w niepamięć, by jego misjsca nie zajęły gry komputerowe. Reklamować to może będzie dobrze od 5 klasy w zwyż bo mniejsze dzieciaki mają pstro we łbie, strzelom komuś dla jaj w okno lub do kogoś na ulicy czy jeszcze gozrej.

EDIT:
Tylko by jeszcze tżeba było zrobić im oddzielne forum by wam bajzlu nie narobili, i nie wkurzali jak ja

EDIT:
oto kilka przykładów karabinków dla nowicjuszy

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product … H0201.html
http://www.taniemilitaria.pl/colt-xm177 … NsDfu91wrB
http://www.taniemilitaria.pl/colt-coman … NsDYu91wrB
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product … -ZM51.html

Ostatnio edytowany przez Oskar700012 (26-12-2012 15:23:14)


___________________________________________
Ryzyko jest jak narkotyk, wystarczy, że raz spróbujesz, nie umiesz bez niego żyć.

Offline

 
  • Index
  •  » Hydepark
  •  » Pomysł zwrócenia uwagi na AirSoft Gun.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.undefeated.pun.pl www.rcdriftpodlasie.pun.pl www.aamir-khan.pun.pl www.nerwica.pun.pl www.technotec.pun.pl